خريد اينترنتي

چطور رتبه‌ي خود در رتبه بندي اعتباري را ارتقا دهيد؟

رتبه بندي اعتباري با هدف مشخص كردن نمره و رتبه‌ي اعتباري افراد در سيستم‌هاي اعتبار سنجي انجام مي‌شود. هرچه رتبه و اعتبار افراد بالاتر باشد احتمال اينكه درخواست وام و تسهيلات آنها از بانك‌ها و موسسات اعتباري بيشتر است. شركت‌هاي اعتبار سنجي از پارامترهاي مختلفي براي تعيين رتبه و نمره‌ي اعتباري افراد استفاده مي‌كنند و نتايج و گزارشات اعتباري خود از مشتريان را به بانك‌ها و موسسات اعتباري مي‌فروشند. بانك‌ها و موسسات با استفاده از اطلاعات و داده‌هاي مالي و اعتباري اين شركت‌ها ريسك و خطر دادن وام به مشتريان را پيش بيني مي‌كنند.

راه‌هاي ارتقاي رتبه بندي اعتباري

در ادامه‌ي مقاله مهمترين راه‌هاي ارتقاي رتبه و نمره در رتبه بندي اعتباري بررسي خواهد شد.

1-پرداخت به موقع اقساط

هنگامي كه وام دهندگان گزارش اعتبار سنجي شما را بررسي مي‌كنند تا درخواست وام را تاييد يا رد كنند، سابقه‌ي پرداخت يا عدم پرداخت اقساط و تاخير در پرداخت آنها بسيار تاثيرگذار است.  يك شركت اعتبار سنجي مي‌تواند كمك كند تا اقساط وام خود را به موقع پرداخت كرده و سابقه‌ي آن را بهتر كنيد.اين شركت‌ها كمك مي‌كنند تا اقساط پرداخت وام فراموش نشوند يا تاخيري در پرداخت آنها ايجاد نشود تا باعث افت نمره و اعتبار شما در سيستم رتبه بندي اعتباري شود.

2-دانلود اپليكيشن پرداخت اقساط

دانلود اپليكيشن‌هاي موبايل كمك مي‌كند تا پرداخت اقساط به موقع انجام شود. اين اپليكيشن‌ها مستقيما به حساب بانكي افراد متصل مي‌شود و اطلاعات و داده‌هاي بانكي و حساب افراد را از بانك به موبايل و از موبايل به بانك منتقل مي‌كنند. اين اپليكيشن‌ها با فرستادن نوتيفيكيشن و هشدار فرد را نسبت به پرداخت اقساط مطلع مي‌كند.

3-درخواست و باز كردن حساب اعتباري جديد فقط در حد نياز

باز كردن حساب‌هاي اعتباري فقط براي تركيب اعتباري بهتر، باعث بهبود رتبه‌ي شما در  رتبه بندي اعتباري نخواهد شد. حساب اعتباري غير ضروري مي‌تواند به روش‌هاي مختلفي به اعتبار شما آسيب برساند، استعلام و جستجوي بيش از حد در گزارش اعتباري خود به استفاده بيش از حد و جمع آوري بدهي آن شما را وسوسه مي‌كند..

4.كارت‌هاي اعتباري استفاده نشده را دور نيندازيد.

نگه داشتن كارت‌هاي اعتباري استفاده نشده‌ي فعال، تا زماني كه هزينه‌هاي سالانه براي شما در پي نداشته باشد، يك استراتژي هوشمندانه است، زيرا بسته شدن حساب ممكن است باعث استفاده مجدد كارت اعتباري شود. با توجه به مقدار مشابه، اما داشتن حساب‌هاي باز كمتر، ممكن است در رتبه بندي اعتباري رتبه‌ي شما را كاهش دهد.

5.بيش از حد درخواست براي افتتاح حساب اعتباري نكنيد.

افتتاح يك حساب اعتباري جديد مي‌تواند ميزان اعتبار كلي شما را افزايش دهد، اما درخواست بيش از حد افتتاح حساب اعتباري مي‌تواند تاثير منفي در اعتبارتان در رتبه بندي اعتباري در دراز مدت داشته باشد.  فرم اعتبار سنجي مشتريان

6.بررسي هرگونه اشتباه در گزارش‌هاي رتبه بندي اعتباري

شما بايد گزارش‌هاي رتبه بندي اعتباري خود را در هر سه شركت اعتبار سنجي (TransUnion، Equifax و Experian) براي فهميدن هرگونه اشتباه بررسي كنيد. اطلاعات نادرست در گزارش‌هاي اعتباري شما مي‌تواند امتيازات و نمرات دريافت وام و تسهيلات را كاهش دهد. اطمينان حاصل كنيد كه حساب‌هاي ذكر شده در گزارش هاي شما درست هستند. گاهي اوقات ممكن است سيستم اشتباهي شماره حساب فردي ديگر را براي شما قرار داده است و حساب او را به جاي‌تان بررسي كرده باشد و اطلاعات و داده‌هاي غلط و نادرست بدهد. اگر اشتباهات را مشاهده كرديد، آن را به اطلاع شركت برسانيد تا بلافاصله آن را اصلاح كنند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۹:۳۷ توسط:كيان موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :